[:lt]

Fermentai

Chr.Hansen tiekia visų rūšių fermentus. Šiame segmente mes turime ilgiausią profesinę patirtį, nes fermentus tiekiame jau daugiau nei 125 metus. Mes esame adaptavę mūsų siūlomą asortimentą jūsų reikmėms, siedami tradicijas su tyrimais ir naujovėmis.

Chr. Hansen firmos traukinančių fermentų asortimentas:

  • NATUREN®: Gyvulinės kilmės fermentas (veršelių ir/arba galvijų).
  • CHY-MAX®: Fermentacijos būdu gautas chimozinas.
  • MICROLANTTM: Mikrobiologinės kilmės fermentas.
  • HANSEN STICK pieną traukinančių fermentų milteliai (aktyvieji fermentai – 100%                      chimozinas)

Šios grupių traukinantys fermentai yra įvairaus proteolitinio aktyvumo, termostabilumo ir jautrumo pH, temperatūros bei CaCl2 pokyčiams. Tradiciškai, veršelių fermentas laikomas geriausiu dėl didelio jo traukinimo specifiškumo. CHY-MAX® taip pat pasižymi šia charakteristika ir yra plačiai pripažintas visame pasaulyje tarp sūrių gamintojų. Sūrio gamybai renkantis traukinantį fermentą svarbiausiu kriterijumi reikėtų laikyti jų traukinimo specifiškumą. Dėka traukinimo specifiškumo, chimozinas duoda geriausią sūrio išeigą bei mažiausią tikimybę, kad susiformuos nepageidaujamas sūrio skonis (pvz.: kartumas).

CHY-MAX® ir MICROLANTTM yra aprobuoti ir tinkami Kosher, Halal ir vegetariškam maistui. CHY-MAX® dar gali būti ir Kosher for Passover kokybės. Tai jums atveria visiškai naujas galimybes.

Be viso to, mes galime pademonstruoti, kokią įtaką sūrių išeigai turi kiekvienas iš šių traukinančių fermentų. Tai ne būtų vien tik tai procento dalelė, bet pakankamai, kad pasiekti norimą įtaką galutiniam jūsų verslo rezultatui. Pavyzdžiui, jūs galite pasiekti apie 0,5 % išeigos padidėjimą, pereidami nuo mikrobiologinės kilmės fermento prie itin specifiškai traukinančio CHY-MAX® ar prie didelį chimozino kiekį turinčio NATURENTM fermento naudojimo.

Būdami visų rūšių fermentų tiekėjai galime duoti objektyvų patarimą, leisiantį pasiekti optimalų sprendimą jūsų individualiam sūrių gamybos procesui. Bet gamybos optimizavimas nėra tik paprastas išeigos padidinimas iš konkretaus pieno kiekio. Ne mažiau svarbios yra pagaminto produkto charakteristikos. Pavyzdžiui, šalutinis aktyvumas taip pat yra svarbi problema, ypač kai jūsų sūris ar išrūgos yra naudojamas kaip ingredientas kitų produktų gamyboje.

Išrūgos dažniausiai yra žymus pelno šaltinis sūrių gamyboje. Tai didelės maistinės vertės, vertingas ingredientas daugeliui produktų. Kadangi pagamintos išrūgos turi būti reikiamos kokybės, todėl svarbu parinkti tinkamą fermentą sūrių gamybai. Pastovus traukinimo aktyvumas, specifinis proteolitinis aktyvumas, pašalinis aktyvumas, išeiga, nokinimas, skonis ir aromatas, konsistencija, išrūgos, sertifikatai – apskritai paėmus, tai yra daugiau nei 30 parametrų, kurie turi būti įvertinti, renkantis reikiamą fermentą. Tai lyg sudėtingas galvosūkis, tačiau mes pasiryžę padėti jį išspręsti.

Enzimai

Be visų rūšių traukinančių fermentų Chr. Hansen siūlo ir kitų rūšių bei paskirties enzimų:

Lipazė 

Lipazė yra enzimas, skaldantis pieno lipidus, tokius kaip trigliceridai, ir išskiriantis laisvas trumpų ir ilgų grandinių laisvąsias riebalų rūgštis, kurios pagerina nokinamo sūrio skonį ir aromatą. Lipazė naudojama Feta, Romano, Pecorino, Parmesan, Provolone, mėlynojo ir kitų rūšių pikantiško skonio sūrių gamyboje.

Chr. Hansen siūlo lipazę, kurios galiojimo laikas net 14 mėnesių.

Laktazė 

Laktazė – tai enzimas, kuris hidrolizuoja laktozę į gliukozę ir galaktozę. Šis fermentas plačiai naudojamas pieno pramonėje kuriant produktus laktozės netoleruojantiems žmonėms. Laktozę hidrolizės būdu suskaldžius į paprastuosius angliavandenius (gliukozę ir galaktozę), produktas tampa lengviau įsisavinamas.

Chr. Hansen siūlo laktazės preparatą Ha-LactaseTM.

Lizocimas 

Lizocimas – tai iš kiaušinių baltymo išskirtas enzimas. Lizocimas apsaugo sūrius nuo pūtimosi slopindamas Clostridium tyrobutyricum vystymąsi. Sūrių gamyboje sūrio kokybei labai daug įtakos turi bakteriologinis pieno užterštumas. Kai kurie mikroorganizmai gali sukelti sūrių pūtimąsi, kuris tampa labai greitai matomas net ir neišnokusiame sūryje, arba pasireiškia sūrio nokimo metu. Lizocimas veikia bakterijų vegetatyvinių ląstelių sieneles, jas pažeidžia ir Clostridium bakterijos žūva.

Chr. Hansen siūlo lizocimo preparatą AfilactTM, kuris skirtas sūriams apsaugoti nuo vėlyvojo pūtimosi. Jis visiškai gali pakeisti naudojamus įprastinius nenatūralius konservantus (tokius kaip nitratai) ir nereikalauja didelių išlaidų.

Nizinas 

Nizinas yra natūrali antimikrobinė medžiaga, naudojama kaip konservantas aukšta temperatūra apdorotuose bei žemo pH maisto produktuose. Jis yra ypač efektyvus prieš Gram(+) bakterijas bei bakterijų sporas – pagrindinius aukšta temperatūra apdorotų produktų sugedimo kaltininkus. Reikšminga ypatybė, jog nizinas slopina Clostridium botulinum (botulizmo sukėlėjas) bei ypač atsparius šilumai konservų gedimo kaltininkus – Bacillus stearothermophilusClostridium sporogenes bei kitas Clostridium bakterijas. Be to, nizinas slopina ir patogeninių bakterijų Listeria monocytogenes vystymąsi.

Chr. Hansen siūlo nizino preparatą CHRISIN®, kuris yra stabilus net 2 metus.

Chr. Hansen atstovas Lietuvoje – UAB „Baltvita“.
[:]